Koszyk

Jak działa dyfuzor zapachowy ? Wyjaśniamy !

Na pewno już wiesz, że dyfuzory zapachowe z patyczkami sprawiają, że Twoje pomieszczenia pachną cudownie, ale czy wiesz jak dokładnie działają tego typu odświeżacze powietrza?

Poniżej wyjaśnimy, w jaki sposób połączenie buteleczki, olejku zapachowego oraz patyczków sprawia, że w pomieszczeniu unosi się wyjątkowy zapach. Postaramy się również dać Ci wskazówki, jak najefektywniej wykorzystać zakupiony dyfuzor zapachowy z patyczkami i zbadać najważniejsze jego zalety.

SPIS ZAGADNIEŃ – KLIKNIJ W LINK ABY ZJECHAĆ W DÓŁ.

Jak działa dyfuzor zapachowy z patyczkami ?

Dyfuzory zapachowe z patyczkami składają się z trzech głównych części: olejku zapachowego, patyczków oraz małej przeważnie szklanej buteleczki. Aby zacząć używać dyfuzora zapachowego, wystarczy tylko odkręcić butelkę i włożyć do niego patyczki – syntetyczne, rattanowe lub bambusowe. Ułóż je tak, żeby uzyskać ładny efekt wizualny.

Patyczki są pełne wielu mikroskopijnych kanalików, które pochłaniają olejek zapachowy i popychają go do wierzchołków. Gdy olejek dotrze do końca patyczków, jest wtedy momentalnie uwalniany do powietrza i rozprowadza zapach po całym pomieszczeniu.

Jak dbać o dyfuzor zapachowy ?

Teraz, gdy już wiesz, jak działają dyfuzory z patyczkami, obiecaliśmy dać Ci parę pro tipów, aby świadomie korzystać z ich dobrodziejstw.

 • Nie używaj zwykłych prętów bambusowych. Kanały w bambusie są oddzielone węzłami, które uniemożliwiają przedostawanie się olejków w górę bambusa. Zamiast zwykłego bambusa użyj patyczków do tego dedykowanych  – rattanowych , syntetycznych , bambusowych. Najczęściej są one dołączane przez producentów.
 • Jeśli chcesz zwiększyć intensywność zapachu, dodaj więcej patyczków do dyfuzora. Pamiętaj również, że spowoduję to szybsze ulatnianie olejku, więc finalnie dyfuzor wystarczy na krócej.
 • Kiedy zauważysz że zapach zaczął zanikać, po prostu odwróć patyczki.
 • Gdy w Twoim dyfuzorze olejek się kończy, pozwól mu całkowicie wyparować przed ponownym napełnieniem. Lepiej wlać świeży do pustej butelki.
 • Jeśli zmieniasz zapach nie zapomnij wypłukać butelki ze śladową ilością mydła i poczekaj do całkowitego wyschnięcia.
 • Umieść dyfuzor w miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza, takim jak korytarz o dużym natężeniu ruchu, aby uzyskać maksymalny zapach. Natomiast nie jest to warunek konieczny, dyfuzor świetnie sprawdzi się również w łazience, salonie lub sypialni.

Zalety dyfuzorów zapachowych z patyczkami

Na pewno się zastanawiasz jaką metodę aromatyzacji pomieszczeń wybrać,  dlaczego najlepiej zdecydować się na dyfuzory zapachowe z patyczkami, a nie przykładowo na świece lub elektryczny dyfuzor. Dyfuzory z patyczkami oferują co najmniej kilka korzyści:

 • Nie potrzebują zasilania oraz wysokiej temperatury, dyfuzory zapachowe z patyczkami nie wymagają płomienia ani nie emitują sadzy. W rezultacie mogą zostać pozostawione bez opieki – nawet gdy jesteś w pracy lub na obiedzie u teściowej ?
 • Dyfuzory z patyczkami nie wymagają również gniazdka elektrycznego, nie musisz martwić o przeciąganie kabla, przedłużacza. Masz pełną kontrole – postaw dyfuzor gdzie chcesz.
 • Ze względu na przepisy antypożarowe, dyfuzory z patyczkami są doskonałym sposobem na dodanie zapachu do pomieszczeń, w których nie wolno używać otwartego ognia, takich jak szkoły, biura i wiele innych miejsc. Jeśli kiedykolwiek żałowałeś, że nie możesz gdzieś używać świeczek zapachowych – dyfuzory z patyczkami będą świetną alternatywą !
 • Dyfuzory z patyczkami wydzielają zapach całą dobę. Oznacza to, że po długim dniu w pracy lub kilku tygodniowych wakacjach wrócisz do pachnącego domu.
 • Ostatni punkt, ale nie mniej ważny, dyfuzory zapachowe wyglądają bardzo elegancko. Większość z nich jest dostępnych w ładnych szklanych lub ceramicznych karafkach. Nasza kolekcja dyfuzorów zapachowych FRAICHE zawiera wiele wariantów : jasne, ciemne, niskie, wysokie. Jednym zdaniem każdy znajdzie coś dla siebie, dyfuzory pasują do wszystkich stylów wnętrzarskich

Podsumowując…. Jeśli chcesz mieć całodobowy zapach w swoim domu lub biurze, dyfuzor z patyczkami to strzał w dziesiątkę ! Dyfuzor zapachowy z patyczkami jest bardzo prosty w obsłudze i utrzymaniu jak również oferuje wiele korzyści, chociażby świetny design. Sprawdź poniżej naszą ofertę dyfuzorów zapachowych, aby poznać 8 wzorów buteleczek oraz aż 19 wyjątkowych zapachów !

NIE przegap! Dyfuzory Zapachowe – nowości, rabaty, darmowe poradniki.

ZAPISZ SIĘ JUZ TERAZ ! PREZENT oraz RABAT 10% !

Dodaj komentarz