Koszyk

Olejki eteryczne na mokry i suchy kaszel

Stosowanie olejków eterycznych ma wiele naturalnych właściwości. Pozyskiwane są z roślin uprawianych na całym świecie. Olejki eteryczne zyskały swoją popularność jako terapia uzupełniająca poprzez używanie ich do złagodzenia objawów związanych ze stanem zdrowia. Uważa się, że te metody wykraczają poza typowe zabiegi medyczne. 

Drugim popularnym zastosowaniem olejków eterycznych jest aromaterpia. Jest to czynność wdychania olejków w celu pielęgnacji naszego ciała, organizmu oraz umysłu. Olejki można również rozcieńczyć i  nałożyć na ciało. Kolejnym powszechnym sposobem jest rozpraszanie olejku za pomocą dyfuzorów ultradźwiękowych czy nawilżaczy powietrza. 

Olejki eteryczne na mokry i suchy kaszel

1. Olejek eteryczny eukaliptusowy

Olejek eterczny eukaliptusowy, o bardzo szerokim zastosowaniu. Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Znany ze swoich właściwości w leczeniu kaszlu i powiązanych dolegliwości oddechowych, takich jak zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli i zapalenie zatok . Badania wykazały działanie wzmacniające odporność. Wiele leków dostępnych w aptece zabiera naturalny wyciąg z eukaliptusa.

2. Olejek eteryczny z bergamotki

Olejek eteryczny bergamotowy, wykorzystywany jest w medycynie ze względu na swoje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwbólowe, wykrztuśne i moczopędne. Inhalacje z dodatkiem tego olejku skutecznie pomagają w leczeniu infekcji płuc i górnych dróg oddechowych.

3. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej, to pospolite zioło, które zawiera mentol. Wiele osób używa tego olejku eterycznego w celu złagodzenia zatorów, chociaż brakuje naukowych dowodów na to, że faktycznie leczy. Na pewno łagodzi objawy. Aby uzyskać uczucie ulgi podczas kaszlu, możesz spróbować wdychać olejek miętowy za pomocą dyfuzora lub miski parującej wody.

4. Olejek eteryczny lawendowy

Olejek eteryczny lawendowy, zmniejsza kaszel i flegme, która gromadzi się w drogach oddechowych i płucach. Pomaga w objawach astmy, wdychanie olejku lawendowego hamuje opór dróg oddechowych spowodowany astmą. Łagodzi zapalenie oskrzeli. Spróbuj wdychać lawendę za pomocą inhalacji parowej, dyfuzora lub rozcieńcz w ciepłej kąpieli wodnej

W naszej ofercie znajdziesz naturalne olejki eteryczne z certyfikatami IFRA oraz kartami charakterystyki.

Dodaj komentarz